2015-2016 Honor Roll


1st Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8
Sofia Andia, Kara Anstine, Kai Arnold, Andra Arroyo-Bair, Alex Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Gage Barton, Jessica Beaghan, Ava Becker, Kayla Bender, Trey Bernstein, Tierra Bird, Cameron Boehler, Kameryn Bower, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Kenneth Chipps Jr., Kaleb Corwell, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Jesse Edgell, Zachary Eveler, Kailey Fauth, Analise Fenwick, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Amber Forry, Christian Frey, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Harmony Gibbons, Ethan Grim, Derrick Hauck, Chase Heiges, Nathan Hess, Emma Hoak, Haley Holtzinger, Courtnee , Huber, Stephanie Irvine, Isabella Jensen, Luke Jensen, Katelynn Johnson, Shaelyn Jolly, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Tyler Kohler, Ashley Krueger, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Allyson Lehman, Ashley Lynn, Addison Malone, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Nobalee McCorkle, Kyle McCormick, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Alyssa Noll, Ethan Olphin, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Dyson Renn, Brianna Rexroth, Liberty Rexroth, Austin Ridgeway, Taylor Rindal, Wilson Runkle, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Madison Shimmel, Sage Shupp, Miranda Smith, Elise Sprenkle, Nadeline Stigelman, Alaina Strittmatter, MaKenna Sutherland, Emily Taglieri, Jennifer Thurman, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, Kenneth Wrede, Britney Yarnell, and Michael Yocum

Grade 7
Jesse Acosta, Taralyn Andes, Blake Askey, Katelyn Benjamin, Cecelia-Marie Bisker, Destynee Blymier, Bailey Bodien, Rebecca Bradfield, Summer Breen, Thomas Burke, Isaac Buser, Lilyana Campbell, Savannah Conley, Jordyn Cooley, Jacob Crumling, Nathaniel Dandridge, Nelmaris Deliz, Drew Dellinger, Nicholas Dilley, Emma Dosch, Gavin Druck, Emma Ehrhart, Alanna Falk, Kelsey Felix, Harry Feltenberger, Mitchell Galentine, Izaak Graves, Nathan Heffner, Natalie Heiland, Elizabeth Heistand, Sylar Hinkle, Emily Hoyer, Jalen Hunter, Gavin Johnson, James Johnson, Anna Jowanowitch, Maddisen Kauffman, Cameron Keller, Braden Kelley, Alec Kober, Cassandra Lebron-Burkey, Hannah Lentz, Ellen Lippy, Helena Lively, Elizabeth Lutz, Hannah Lutz, Lance Manzanet, Isabelle McKenzie, Weston McLain, Morgan McNatt, Liam Millar, Emily Millsaps, Sarah Moore, Jasmine Morgan, Cloie Moyer, Israel Myers, Rylinn Naylor, Jayden Ness, Ethan Nikolaus, Jonathan Noll, Ian Predmore, Jordan Pyles, Estrella Ramirez, Justin Ranker, Kendall Raver, Rylie Reichard, Christian Roe, Ava Rohrbaugh, Tristan Sawmiller, Brendan Shanahan, Christopher Shank, Cassidy Shetter, Owen Shimmel, Abby Smith, Faith Strausbaugh, Ava Studivant, Fiona Valore, Chloe Waltemyer, Madison Warren, Isabella White, Reilly Widmayer, Roseanna Williams, Trevor Winter, Brennan Witman, Marceea Wlazlo, Izabella Wolfe, Travis Wolfrom, Abigail Wood, Hunter Yellets, and Regan Young

Grade 6
Zachari Altland, Ethan Anderson, Isabella Bailey, Elijah Baker, Elizabeth Barry, Rachel Beaghan, Taylor Billet, Kadin Black, Dominic Blymire, Braden Bolton, Brock Bolton, Eryn Boyer, Gavin Boyles, Ryan Bradley, Lauren Breault, Jenna Brenner, Sarah Brush, Aubrey Buchanan, Sadie Buser, Luna Cabrera, Olivia Cichocki, Ella Corwell, Liam Cummins, Bryce Currier, Ella Dietz, Logan Dodson, Teirini Doll, Jasmyn DuBois, Morgan Estes, Brayden Fake, Kobe Fake, Gerald Farley, Madison Fauth, Abigail Ferry, Ivy Fleming, Julian Fleming, Shae Forry, Natilie Frey, Ryan Fry, Mikeala Frysinger, Katelyn Goff, Maya Gohn, Avree Gomez, Breana Grim, Aurora Guay, Taliayah Hampton, Brianna Hengst, Abigail Henise, Freya Himes, Brody Hinkle, Kayli Hose, Holly Ilgenfritz, Tyler Jameson, Ryan Knuth, Magnus Krissinger, Erika Kurnik, Samuel Landes, Cassidy Lanius, Isabella Leonard, Stephanie Lugo, Zoey Lyle, Jillian Malone, Lucas Marini, Nikita Marsden, Haley Marshlick, Nicholas Martin, Mya McCombs, Brooklyn McElhenny, Garrett Miller, Lorayne Minneman, Alexis Moore, Kadin Morgan, Kevin Moulden, Mary-Jane Music, Jaslynn Musser, Brandyn Myers, Chloe Ness, Ethan Nickel, Kira Nies, Lauren Nuse, Aidin Peters, Jordan Peters, Andrew Ports, Nathaniel Quiles, Logan Rapp, Makenzi Reed, Adam Reinhold, Callie Rice, Brian Richmond Jr., Alexandra Rosenau, Skylar Sanders, Blaise Schober, Kasey Schober, Natalee Scriber, Katelyn Sell, Caitlyn Shetter, Alek Small, Jacob Smith, Katie Solon, Nathaneil Spigelmyer, Christian Thacker, Jessica Thomas, Matthew Thomas, Ryan Townsley, Evelyn Whiteside, Andrew Winters, Cole Winters, Bryce Witmer, Lindsay Wooditch, Ethan Young, and Victoria Zerbe


Honor Roll

Grade 8
Wesley Altland, Morgan Arnold, Aleysha Ayala Santiago, Matthew Case, Brayden Dedrick, Tyrel Emig, Crystal Firth, , Jase Graybill, Courtney Griffin, Rachel Haapala, Elizabeth Hardesty, Brayden Harnish, Abigail Hemphill Skylar Holtzapple, Kaitlyn Huber, Jazmynne Hunter, Mikayla Johnson, Logan Leiphart, Justin Manganello, Dillon Mealey, Mason Nickel, Marissa Oxendine, Sarah Penwell, Madison Radziewicz, Dalton Rapp, Abigail Rhine, Devyn Sanders, Nicholas Spotts, Sierra Staley, Caleb Talerico, Hannah Tome, Leah Waggner, and Tristan Walker

Grade 7
Dylan Ackerman, Gianna Allen, Bryanna Ayers, Seaerra Barshinger, Mason Behm, Cameron Cassese, Lydia Cooper, Kolby Courtney, Kaleb Crean, Zachary Dice, Landon Doyle, Maddisen Driesbaugh, Anthony Freeland,  Maximus Gohn, Jonathan Gray, Dominick Heffner, Julius Heiland, Isaac Hoover, Logan Kirchner, Alexander Kujala, Shylyn Lake, Angela Leas, Isabella Luvito, Jerome McKiethen Jr., Joshua Mercer, Alyssa Miller, Kevin Miller, Kylie Miller, Daniel Morris, Dawson Myers, Jacob Myers, Ryan Naranjo, Robert Offord, Zander Peters,  Jeremy Sechrist, Bradley Sell, Brennah Stevenson, Kaitlynn Vera, Haley Waggner, and Ethan Wind

Grade 6
Marcos Arroyo Jr., Abygail Ash, Logan Baer, Griffin Beaverson, Shaylin Begley, Tyler Bloodsworth, Lacey Brant, Darrien Brown, Sara Crean, Ethan Creek, Emma Crinnion, Kayley Druck, Mckenzie Fahringer, Keira Fryberger, Hannah Garber, Jade Harhigh, Colin Hendrix, Kai Hollingshead, Sebastion Holmes, Benjamin Keech, Cooper Klinedinst, Dusty Knaub, Tessa Knaub, Kathleen Kneisley, Cody Luckenbaugh, Jenna Lusk, Evan Marsden, Dalton Newcomer, Samantha Robinson, Nicholas Simione Jr., Easton Smith, Kaelin Stevenson, Lorelai Stough,  Sage Whittington, Alexis Yarnell, Mason Young, and Bree Zeigler


2nd Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8
Sofia Andia, Kara Anstine, Andra Arroyo-Bair, Alex Bair, Gaaron Bankowski, Gage Barton, Jessica Beaghan, Ava Becker, Trey Bernstein, Tierra Bird, Kameryn Bower, Kyle Boyer, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Kenneth Chipps, Jr., Kaleb Corwell, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Jesse Edgell, Zachary Eveler, Kailey Fauth, Analise Fenwick, , Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Amber Forry, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Harmony Gibbons, Ethan Grim, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Chase Heiges, Nathan Hess, Emma Hoak, Skylar Holtzapple, Haley Holtzinger, Stephanie Irvine, Isabella Jensen, Luke Jensen, Katelynn Johnson, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Tyler Kohler, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Ashley Lynn, Addison Malone, Justin Manganello, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Kaden Metzler, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Alyssa Noll, Ethan Olphin, Marissa Oxendine, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Liberty Rexroth, Taylor Rindal, Wilson Runkle, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Halee Shick, Sage Shupp, Canyon Smith, Miranda Smith, Elise Sprenkle, Nadeline Stigelman, Alaina Strittmatter, Emily Taglieri, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Britney Yarnell

Grade 7
Dylan Ackerman, Jesse Acosta, Taralyn Andes, Blake Askey, Katelyn Benjamin, Cecelia-Marie Bisker, Bailey Bodien, Rebecca Bradfield, Summer Breen, Lilyana Campbell, Cameron Cassese, Savannah Conley, Nathaniel Dandridge, Nicholas Dilley, Brandon Druck, Gavin Druck, Emma Ehrhart, Alanna Falk, Kelsey Felix, Harry Feltenberger, Mitchell Galentine, Nathan Heffner, Julius Heiland, Natalie Heiland, Elizabeth Heistand, Emily Hoyer, Jalen Hunter, James Johnson, Anna Jowanowitch, Maddisen Kauffman, Jazlyn Kautz, Cameron Keller, Braden Kelley, Cassandra Lebron-Burkey, Hannah Lentz, Ellen Lippy, Helena Lively, Elizabeth Lutz, Isabelle McKenzie, Weston McLain, Morgan McNatt, Liam Millar, Emily Millsaps, Sarah Moore, Daniel Morris, Israel Myers, Rylinn Naylor, Ethan Nikolaus, Jonathan Noll, Ian Predmore, Jordan Pyles, Estrella Ramirez, Justin Ranker, Kendall Raver, Rylie Reichard, Christian Roe, Ava Rohrbaugh, Tristan Sawmiller, Christopher Shank,  Owen Shimmel, Faith Strausbaugh, Ava Studivant, Angelo Tufano, Fiona Valore, Chloe Waltemyer, Isaac Wherley, Roseanna Williams, Trevor Winter, Izabella Wolfe, Travis Wolfrom, and Abigail Wood

Grade 6
Zachari Altland, Isabella Bailey, Elijah Baker, Elizabeth Barry, Rachel Beaghan, Shaylin Begley, Kadin Black, Tyler Bloodsworth, Dominic Blymire, Braden Bolton, Brock Bolton, Eryn Boyer, Gavin Boyles, Ryan Bradley, Lauren Breault, Jenna Brenner, Darrien Brown, Sarah Brush, Aubrey Buchanan, Sadie Buser, Luna Cabrera, Olivia Cichocki, Ella Corwell, Sara Crean, Liam Cummins, Bryce Currier, Logan Dodson, Teirini Doll, Kayley Druck, Morgan Estes, Brayden Fake, Kobe Fake, Gerald Farley, Michael Feliciano-Vidot Jr., Ivy Fleming, Julian Fleming, Shae Forry, Natilie Frey, Ryan Fry, Mikeala Frysinger, Hannah Garber, Katelyn Goff, Maya Gohn, Avree Gomez, Breana Grim, Aurora Guay, Taliayah Hampton, Devin Heim, Abigail Henise, Freya Himes, Brody Hinkle,  Kai Hollingshead, Kayli Hose, Holly Ilgenfritz, Tyler Jameson, Dusty Knaub, Magnus Krissinger, Erika Kurnik, Cassidy Lanius, Isabella Leonard, Jillian Malone, Lucas Marini, Nikita Marsden, Haley Marshlick, Nicholas Martin, Mya McCombs, Brooklyn McElhenny, Lorayne Minneman, Alexis Moore, Mary-Jane Music, Jaslynn Musser, Brandyn Myers, Ethan Nickel, Lauren Nuse, Destani Padilla, Aidin Peters, Jordan Peters, Andrew Ports, Amelmeriah Ramos-Gonzalez, Makenzi Reed, Adam Reinhold, Alexandra Rosenau, Skylar Sanders, Blaise Schober, Kasey Schober, Natalee Scriber, Katelyn Sell, Caitlyn Shetter, Easton Smith, Jacob Smith, Katie Solon, Nathaneil Spigelmyer, Christian Thacker, Jessica Thomas, Matthew Thomas, Ryan Townsley, Evelyn Whiteside, Cole Winters, Lindsay Wooditch, Ethan Young, Bree Zeigler, and Victoria Zerbe


Honor Roll

Grade 8
Wesley Altland, Kai Arnold, Morgan Arnold, Aleysha Ayala Santiago, Jacob Bardo, Cory Beaverson, Kayla Bender, Cameron Boehler, Crystal Firth, Christian Frey, Jessica Frisby, Jase Graybill, Courtney Griffin,  Courtnee Huber, Kaitlyn Huber, Deiandra Jeffery, Shaelyn Jolly, Allyson Lehman, Logan Leiphart, Cadeyn Michael, Mason Nickel, Dalton Rapp, Dyson Renn, Brianna Rexroth, Abigail Rhine, Austin Ridgeway, Donovyn Ross, Trevor Seitz, Madison Shimmel, MaKenna Sutherland, Caleb Talerico, and Robert Truell

Grade 7
Austin Baker, Ryan Baronner, Mason Behm, Destynee Blymier, Thomas Burke, Jordyn Cooley,  Kolby Courtney, Jacob Crumling, Nelmaris Deliz, Drew Dellinger, Zachary Dice, Kiersten Dill, Emma Dosch,  Izaak Graves, Jonathan Gray, Gavin Johnson, Alec Kober, Anthony Laterza, Hannah Lutz, Isabella Luvito, Jasmine Morgan, Cloie Moyer, Jayden Ness, Robert Offord, Zander Peters, Hailie Rittenhouse, Jeremy Sechrist, Cassidy Shetter, Abby Smith, Madison Warren, Maxwell Wheeler, Ethan Wind, Brennan Witman, Marceea Wlazlo, Hunter Yellets, and Regan Young

Grade 6
Abygail Ash, Logan Baer, Griffin Beaverson, Lacey Brant, Ethan Creek, Emma Crinnion, Ella Dietz, Jasmyn DuBois, Mckenzie Fahringer, Madison Fauth, Abigail Ferry, Elijah Frisby, Keira Fryberger, Zachary Hawkes, Colin Hendrix, Brianna Hengst, Sebastion Holmes, Benjamin Keech, Cooper Klinedinst, Kathleen Kneisley, Ryan Knuth, Logan Leber, Evan Marsden, Garrett Miller, Kevin Moulden, Chloe Ness, Dalton Newcomer, Nathaniel Quiles, Logan Rapp, Brian Richmond Jr., Samantha Robinson, Alek Small, Kaelin Stevenson, Lorelai Stough, Julia Taglieri, Brady Walker, Sage Whittington, Andrew Winters, Bryce Witmer, and Mason Young


3rd Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8
Sofia Andia, Kara Anstine, Morgan Arnold, Gaaron Bankowski, Gage Barton, Jessica Beaghan, Ava Becker, Trey Bernstein, Tierra Bird, Cameron Boehler, Kameryn Bower, Kyle Boyer, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah , Carberry, Matthew Case, Kaleb Corwell, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Jesse Edgell, Shelby Ettinger, Kailey Fauth, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Amber Forry, Christian Frey, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Harmony Gibbons,  Derrick Hauck, Samantha Hinkle, Haley Holtzinger, Courtnee Huber, Kaitlyn Huber, Stephanie Irvine, Isabella Jensen, Katelynn Johnson, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Ashley Lynn, Addison Malone, Juan Malone, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Cadeyn Michael, Americas Miller, Chloe Miller, Gregory Moessinger, Jack Myers, Savanna Myers, Alyssa Noll, Jonathan Offord Jr., Ethan Olphin, Marissa Oxendine, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Dyson Renn, Liberty Rexroth, Abigail Rhine, Austin Ridgeway, Wilson Runkle, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Madison Shimmel, Canyon Smith, Nicholas Spotts, Elise Sprenkle, Nadeline Stigelman, Alaina Strittmatter, MaKenna Sutherland, Emily Taglieri, Jennifer Thurman, Robert Truell, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Britney Yarnell

Grade 7
Jesse Acosta, Taralyn Andes, Katelyn Benjamin, Cecelia-Marie Bisker, Bailey Bodien, Rebecca Bradfield, Summer Breen, Lilyana Campbell, Savannah Conley, Adam Dandridge, Kiersten Dill, Nicholas Dilley, Brandon Druck, Emma Ehrhart, Alanna Falk, Kelsey Felix, Harry Feltenberger, Aaron Forry, Mitchell Galentine, Nathan Heffner, Julius Heiland, Natalie Heiland, Elizabeth Heistand, Sylar Hinkle, Emily Hoyer, James Johnson, Maddisen Kauffman, Jazlyn Kautz, Cameron Keller, Braden Kelley, Cassandra Lebron-Burkey, Hannah Lentz, Ellen Lippy, Helena Lively, Elizabeth Lutz, Isabelle McKenzie, Weston McLain, Liam Millar, Emily Millsaps, Sarah Moore, Daniel Morris, Derek Mummert, Israel Myers, Rylinn Naylor, Ethan Nikolaus, Jonathan Noll, Estrella Ramirez, Justin Ranker, Kendall Raver, Rylie Reichard, Tristan Sawmiller, Christopher Shank, Cassidy Shetter, Owen Shimmel, Faith Strausbaugh, Ava Studivant, Angelo Tufano, Fiona Valore, Chloe Waltemyer, Xavir Weary, Isaac  Wherley, Isabella White, Roseanna Williams, Trevor Winter, Marceea Wlazlo, Travis Wolfrom, and Abigail Wood

Grade 6
Zachari Altland, Abygail Ash, Isabella Bailey, Elijah Baker, Elizabeth Barry, Rachel Beaghan, Shaylin Begley, Helena Bleacher, Dominic Blymire, Braden Bolton, Brock Bolton, Eryn Boyer, Gavin Boyles, Lauren Breault, Jenna Brenner, Darrien Brown, Sarah Brush, Aubrey Buchanan, Sadie Buser, Luna Cabrera, Olivia Cichocki, Ella Corwell, Sara Crean, Bryce Currier, Logan Dodson, Teirini Doll, Morgan Estes, Mckenzie Fahringer, Brayden Fake, Gerald Farley, Madison Fauth, Ivy Fleming, Julian Fleming, Shae Forry, Natilie Frey, Mikeala Frysinger, Hannah Garber, Isabella Giles, Katelyn Goff, Maya Gohn, Avree Gomez, Breana Grim, Aurora Guay, Taliayah Hampton, Devin Heim, Colin Hendrix, Brianna Hengst, Abigail Henise, Brody Hinkle, Kai Hollingshead, Kayli Hose, Holly Ilgenfritz, Tyler Jameson, Magnus Krissinger, Erika N. Kurnik, Cassidy Lanius, Isabella Leonard, Ryan Mack, Jillian Malone, Lucas Marini, Nikita Marsden, Haley Marshlick, Mya McCombs, Brooklyn McElhenny, Lorayne Minneman, Alexis Moore, Kevin Moulden, Mary-Jane Music, Jaslynn Musser, Brandyn Myers, Chloe Ness, Ethan Nickel, Aidin Peters, Jordan Peters, Andrew Ports, Logan Rapp, Makenzi Reed, Adam Reinhold, Callie Rice, Brian Richmond, Jr., Alexandra Rosenau, Skylar Sanders, Blaise Schober, Kasey Schober, Natalee Scriber, Katelyn Sell, Caitlyn Shetter, Alek Small, Easton Smith, Jacob Smith, Nathaneil Spigelmyer, Kyrsten Strange, Jessica Thomas, Matthew Thomas, Ryan Townsley, Evelyn Whiteside, Cole Winters, Lindsay Wooditch, 
Ethan Young, Mason Young, Bree Zeigler, and Victoria Zerbe


Honor Roll

Grade 8
Kai Arnold, Andra Arroyo-Bair, Aleysha Ayala Santiago, Alex Bair, Kayla Bender, Devin Blouse, Kenneth Chipps Jr., Brayden Dedrick, Gavin Donnelly, Ryan Dubbs, Analise Fenwick, Jase Graybill, Ethan Grim, Brayden Harnish, Chase Heiges, Annalese Henson, Emma Hoak, Skylar Holtzapple, Luke Jensen, Mikayla Johnson, Shaelyn Jolly, Tyler Kohler, Allyson Lehman, Mason Nickel, Sarah Penwell, Devyn Sanders, Sage Shupp, and Miranda Smith

Grade 7
Dylan Ackerman, Gianna Allen, Blake Askey, Bryanna Ayers, Austin Baker, Ryan Baronner, Mason Behm, Thomas Burke, Cameron Cassese, Lydia Cooper, Kolby Courtney, Jacob Crumling, Drew Dellinger, Zachary Dice, Jonathan Gray, Darrin Heiner, Aliah Hessberger, Jalen Hunter, Gavin Johnson, Anna Jowanowitch, Anthony Laterza, Kylee Leahy, Angela Leas, Isabella Luvito, Lance Manzanet, Savannah Mercado, Cloie Moyer, Jayden Ness, Jared Olewiler, Jordan Pyles, Ava Rohrbaugh, Abby Smith, Izabella Wolfe, and Regan Young

Grade 6
Eliza Antkowiak, Griffin Beaverson, Kadin Black, Ryan Bradley, Lacey Brant, Tyler Caron, Ethan Creek, Liam Cummins, Ella Dietz, Kayley Druck, Jasmyn DuBois, Rachel Eveler, Kobe Fake, Michael Feliciano-Vidot Jr., Abigail Ferry, Zachary Hawkes, Freya Himes, Sebastion Holmes, Dusty Knaub, Tessa Knaub, Ryan Knuth, Quinton Koller, Evan Marsden, Garrett Miller, Kadin Morgan,Dalton Newcomer Lauren Nuse, Amelmeriah Ramos-Gonzalez, Alyssa Robinson, Philip Roselli, Nicholas Simione Jr.,Teegan Snyder, Katie Solon, Kaelin Stevenson, Julia Taglieri, Christian Thacker, Brady Walker, Bryce Witmer, and Alexis Yarnell


4th Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8
Sofia Andia, Kara Anstine, Andra Arroyo-Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Gage Barton, Jessica Beaghan, Ava Becker, Trey Bernstein, Tierra Bird, Devin Blouse, Kameryn Bower, Kyle Boyer, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Matthew Case, Kenneth Chipps Jr., Kaleb Corwell, Dustin Cunningham, Celest Dell,  Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Kailey Fauth, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Amber Forry, Christian Frey, Danicka Frey, Jessica Frisby, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Harmony Gibbons, Jean Luis Guanill Perez, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Chase Heiges, Madelyn Herrick, Emma Hoak, Skylar Holtzapple, Courtnee Huber, Stephanie Irvine, Alexandra Jaasund, Isabella Jensen, Luke Jensen, Katelynn Johnson, Shaelyn Jolly, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Tyler Kohler, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Allyson Lehman, Ashley Lynn, Addison Malone, Juan Malone, Justin Manganello, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Alyssa Noll, Jonathan Offord Jr., Ethan Olphin, Marissa Oxendine, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Liberty Rexroth, Abigail Rhine, Austin Ridgeway, Donovyn Ross, Wilson Runkle, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Madison Shimmel, Miranda Smith, Nicholas Spotts, Elise Sprenkle, Nadeline Stigelman, Alaina Strittmatter, Emily Taglieri, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Britney Yarnell

Grade 7
Ryan Baronner, Katelyn Benjamin, Bailey Bodien, Rebecca Bradfield, Summer Breen, Lilyana Campbell, Cameron Cassese, Savannah Conley, Lydia Cooper, Adam Dandridge, Nicholas Dilley, Brandon Druck, Emma Ehrhart, Alanna Falk, Kelsey Felix, Harry Feltenberger, Aaron Forry, Mitchell Galentine, Nathan Heffner, Julius Heiland, Natalie Heiland, Darrin Heiner, Elizabeth Heistand, Emily Hoyer, Jalen Hunter, James Johnson, Maddisen Kauffman, Jazlyn Kautz, Cameron Keller, Braden Kelley, Cassandra Lebron-Burkey, Hannah Lentz, Ellen Lippy, Helena Lively, Isabelle McKenzie, Weston McLain, Morgan McNatt, Emily Millsaps, Sarah Moore, Jasmine Morgan, Cloie Moyer, Derek Mummert, Israel Myers, Rylinn Naylor, Jayden Ness, Jonathan Noll, Estrella Ramirez, Justin Ranker, Kendall Raver, Rylie Reichard, Christian Roe, Ava Rohrbaugh, Tristan Sawmiller, Christopher Shank, Cassidy Shetter, Owen Shimmel, Faith Strausbaugh, Ava Studivant, Angelo Tufano, Fiona Valore, Chloe Waltemyer, Maxwell Wheeler, Isaac Wherley Roseanna Williams, Trevor Winter, Marceea Wlazlo, Abigail Wood, Hunter Yellets, and Regan Young

Grade 6
Zachari Altland, Eliza Antkowiak, Abygail Ash, Isabella Bailey, Elijah Baker, Elizabeth Barry, Rachel Beaghan, Shaylin Begley, Kadin Black, Helena Bleacher, Dominic Blymire, Braden Bolton, Eryn Boyer, Gavin Boyles, Lauren Breault, Jenna Brenner, Sarah Brush, Aubrey Buchanan, Sadie Buser, Luna Cabrera, Olivia Cichocki, Ella Corwell, Ethan Creek, Liam Cummins, Bryce Currier, Ella Dietz, Logan Dodson, Teirini Doll, Jasmyn DuBois,Morgan Estes, Brayden Fake, Gerald Farley, Madison Fauth, Michael Feliciano-Vidot Jr., Ivy Fleming, Julian Fleming, Shae Forry, Natilie Frey, Elijah Frisby, Ryan Fry, Mikeala Frysinger, Hannah Garber, Katelyn Goff, Maya Gohn, Avree Gomez, Breana Grim, Aurora Guay, Zachary Hawkes, Devin Heim, Colin Hendrix, Brianna Hengst, Abigail Henise, Freya Himes, Brody Hinkle, Kai Hollingshead, Kayli Hose, Holly Ilgenfritz, Tyler Jameson, Quinton Koller, Magnus Krissinger, Erika Kurnik, ,Cassidy Lanius, Isabella Leonard, Jillian Malone, Lucas Marini, Nikita Marsden, Haley Marshlick, Nicholas Martin, Mya McCombs, Brooklyn McElhenny, Lorayne Minneman, Alexis Moore, Kadin Morgan, Kevin Moulden, Mary-Jane Music, Jaslynn Musser, Brandyn Myers, Chloe Ness, Ethan Nickel, Lauren Nuse, Aidin Peters, Jordan Peters, Andrew Ports, Amelmeriah Ramos-Gonzalez, Logan Rapp, Makenzi Reed, Adam Reinhold, Callie Rice, Naimar Rivera Perez, Alexandra Rosenau, Skylar Sanders, Blaise Schober, Kasey Schober, Natalee Scriber, Katelyn Sell, Caitlyn Shetter, Alek Small, Jacob Smith, Katie Solon, Nathaneil Spigelmyer, Kyrsten Strange, Christian Thacker, Jessica Thomas, Matthew Thomas, Ryan Townsley, Evelyn Whiteside, Andrew Winters, Cole Winters, Lindsay Wooditch, Ethan Young, Mason Young, Bree Zeigler, and Victoria Zerbe


Honor Roll

Grade 8
Wesley Altland, Kai Arnold, Morgan Arnold, Aleysha Ayala Santiago, Cory Beaverson, Cameron Boehler, Dylan Bowman, Emily Cooley, Jesse Edgell, Analise Fenwick, Courtney Griffin, Ethan Grim, Rachel Haapala, Abigail Hemphill, Chip Henry, Haley Holtzinger, Jazmynne Hunter, Deiandra Jeffery, Kyle McCormick, Logan Mego, Cameron Morgan, Mason Nickel, Sarah Penwell, Madison Radziewicz, Dalton Rapp, Dyson Renn, Devyn Sanders, Sage Shupp, Canyon Smith, MaKenna Sutherland, Jennifer Thurman, Hannah Tome, Tristan Walker, Collin Wishard, and Lauren Zimmerman

Grade 7
Dylan Ackerman, Gianna Allen, Taralyn Andes, Austin Baker, Mason Behm, Cecelia-Marie Bisker, Destynee Blymier, Kolby Courtney, Jacob Crumling, Nelmaris Deliz, Drew Dellinger, Jacob Doyle, Gavin Druck, Izaak Graves, Jonathan Gray, Sylar Hinkle, Gavin Johnson, Anna Jowanowitch, Alexander Kujala, Elizabeth Lutz, Hannah Lutz, Jerome McKiethen Jr., Savannah Mercado, Liam Millar, Dawson Myers, Ian Predmore, Jordan Pyles, Abby Smith, Isabella White, Brennan Witman, Izabella Wolfe, and Travis Wolfrom

Grade 6
Taylor Billet, Brock Bolton, Ryan Bradley, Lacey Brant, Darrien Brown, Tyler Caron, Sara Crean, Rachel Eveler, Mckenzie Fahringer, Abigail Ferry, Isabella Giles, Taliayah Hampton, Benjamin Keech, Dusty Knaub, Tessa Knaub, Ryan Knuth, Samuel Landes, Jenna Lusk, Ryan Mack, Evan Morris, Brayden Nace, Dalton Newcomer, Kira Nies, Destani Padilla, Alyssa Robinson, Philip Roselli, Easton Smith, Teegan Snyder, Julia Taglieri, Brady Walker, Austin Woodruff, and Alexis Yarnell