2013-2014 Honor Roll


1st Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Connor Adcock,  Andre Allard, Seth Anderson, Autumn Ankers, Madelyn Askey, Kayla Bare, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Bryce Billet, Alyssa Blouse, Emily Bodien, Zachary Boehler, Jacob Boyd, Rebecca Brommer, Olivia Brumgard, Jessica Burdette, Sierra Burke, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Alexandria Cozzi, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Jenna DuBois, Robert Ehrhart II, Makayla Engles, Zachary Falk, Laurel Flaharty, Chelsea Forsyth, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Jaydn Jacoby, Catherine Johnson, Kirsten Jones, Lucas Jowanowitch, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Jared Korb, Madalyn Kordek, Tracy Lake, Justise Lewellyn, Felicity Long, Alexandra Lowder, Valerie Lucas, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Devin Metzger, Nathan Metzger, Mason Millar, Jessica Miller, Kevin Miller, Baily Morgan, Lilliana Morris, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Claire Poirier, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Gabrielle Resh, Kylee Rohler, Daniel Rosenau, Nevada Ruby, Abby Schardt, Tieran S. Sheely, Brennen Shenk, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Christin Solon, Briana Sprenkle, Noah Stump, Nina Thacker, Catherine Tillotson, Erica Tull, Haley Wolford, Rachael Zech, and Madison Zinobile

Grade 7

Noah Adcock, Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Cassidy Arnold, Jesse Arnold, Connor Atkins, Rachel Bitner, Brady Bixler, Ryan Briese, Drake Brown, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Ireland Dube', Nathan Dubs, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn Ferry, Olivia Flaharty, Owen Forry, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Ryan Harmer, Kira Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Mayalee Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Nathan Hoyer, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Olivia Koicuba, Connor Lanius, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Levi Lentz, Avian Leschke, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Brittany McSwine, Desiree Myers, Megan Myers, Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Nathan Robbins, Eduardo Roura III, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Emily Smith, Hunter Sowers, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Maya Stump, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Kade Wiley, Nickolas Wilson, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, and Jade Witmer 

Grade 6

Michael Adams, Darius Anderson, Sofia Andia, Kara Anstine,Andra Arroyo-Bair, Alex Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Jessica Beaghan, Ava Becker, Kayla Bender, Trey Bernstein, Tierra Bird, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Matthew Case, Jean Ciscell, Kaleb Corwell, Abram Cox, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Casey Einsig, Shelby Ettinger, Kailey Fauth, Analise Fenwick, Sarah Fisher, Amber Forry, Jessica Frisby, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Jase Graybill, Ethan Grim, Rachel Haapala, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Chase Heiges, Chip Henry, Madelyn Herrick, Haley Holtzinger, Courtnee Huber, Stephanie Irvine, Deiandra Jeffery, Isabella Jensen, Luke Jensen, Katelynn Johnson, Shaelyn Jolly, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Abigail Krohn, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Allyson Lehman, Hunter Logan, Ashley Lynn, Juan Malone, Justin Manganello, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Kyle McCormick, Dillon Mealey, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Allen Miller, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Joshua Newcomer, Alyssa Noll, Jonathan Offord Jr., Elizabeth Quinones, Dalton Rapp, Camron Ream, Dyson Renn, Liberty Rexroth, Austin Ridgeway, Wilson Runkle, Devyn Sanders, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Madison Shimmel, Canyon Smith, Miranda Smith, Elise Sprenkle, Alaina Strittmatter, MaKenna Sutherland, Jazzlyn Sweitzer, Emily Taglieri, Jennifer Thurman, Leah Waggner, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Michael Yocum

Honor Roll

Grade 8

Jay Arnold, Hannah Buchter, Noah Campbell, Erin Chalk, Rebecca Clubb, Alexis Dixon, Dustin Eller, Jacob Fenwick, Casey Ferry, Allison Fried, Jacob Graves, Miranda Hertzog, Karter Hinkle, Logan Kline, Alec Kruml, Brooke LaCesa, Hannah Lewis, Jason Lusk, Courtney Mego, Lourdes Michener, Ian Mimnall, Kali Minnich, Destiny Norris, Reece Patterson, Thomas Paulson, Blake Pennell, Corey Rietscha, Julia Roberts, Beshoy Salama, Taura Sauder, Jahshim Snyder, Kirsten Stoutzenberger, Cassie Whittington, and Austin Zech

 Grade 7

Chantalee Arroyo, William Ayers III, Seth Bernstein, Joshua Bradfield, Drew Brown, Richard Cottone, Rodie Cox, Jaden Dettinger, Olivia Fisher, Selena Gainer, Zachary Goss, Zachary Grove, Carly Heindel, Janel Helton, Bryce Henise, Nicolas Hess, Shaiya Incle, Jessica Kemp, Grace Leisure, Portia Leonard, Dylan Livelsberger, Megan McFarland, Bailee Merriel, Leilani Michener, Mackenzie Miller, Jonathon Minneman, Lance Nickel, Kaelyn Reyes, Matthew Rickabaugh, Haidyn Shaffer, Bryce Smeltzer, Taliah Som, Mikayleigh Stigelman, Bren Taylor, Garret Thomas, Austin Tracey, Caeleb Wesley, and Dylan Zurin

Grade 6

Morgan Arnold, Aleysha Ayala, Nathan Barnhart, Cameron Boehler, Andrew Cheng, Emily Cooley, Brayden Dedrick, Jesse Edgell, Tyrel Emig, Braden Flinchbaugh, Christian Frey, Harmony Gibbons, Hunter Hardy, Emma Hoak, Tayzhia Holtzinger, Tyler Kohler, Travis Kohr, Logan Leiphart, Tonya Livelsberger, Addison Malone, Logan Mego, Mia Moyer, Ethan Myers-Greer, Katrina Pauling, Olivia Perryman, Mika Pousima, Madison Radziewicz, Abigail Rhine, Peter Rivera, Pola Salama, Nicholas Spotts, Sierra Staley, Kenneth Stepp, Nadeline Stigelman, Emily Stine, Aaron Taylor, Alexis Taylor, Jacob Tedder, Hannah Tome, Toby Tome, and Lauren Zimmerman


2nd Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Connor Adcock, Andre Allard, Madelyn Askey, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Bryce Billet, Jennifer Bixler, Alyssa Blouse, Emily Bodien, Zachary Boehler, Jacob Boyd, Rebecca Brommer, Olivia Brumgard, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Christian Courtright, Alexandria Cozzi, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Robert Ehrhart II, Makayla Engles, Zachary Falk, Laurel Flaharty, Morgan Forney, Chelsea Forsyth, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Karter Hinkle, Catherine Johnson, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Jared Korb, Madalyn Kordek, Alec Kruml, Tracy Lake, Justise Lewellyn, Felicity Long, Alexandra Lowder, Jason Lusk, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Jessica Miller, Kevin Miller, Kali Minnich, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Claire Poirier, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Kylee Rohler, Abby Schardt, Tieran Sheely, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Jahshim Snyder, Christin Solon, Briana Sprenkle, Nina Thacker, Catherine Tillotson, Erica Tull, Toni Waltimyer, Haley Wolford, and Madison Zinobile 

Grade 7

Noah Adcock, Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Jesse Arnold, Connor Atkins, Rachel Bitner, Brady Bixler, Ryan Briese, Drake Brown, Kaitlyn Case, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Zachary Eveler, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Olivia Flaharty, Kara Funk, Selena Gainer, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Ryan Harmer, Kira Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Bryce Henise, Mayalee Hess, Nathan Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzinger, Nathan Hoyer, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Olivia Koicuba, Tyler Kreeger, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Levi Lentz, Avian Leschke, Ryan Lusby, Megan McFarland, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Brittany McSwine, Megan Myers, Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, Eduardo Roura III, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Emily Smith, Hunter Sowers, Emma Spigelmyer, Mikayleigh Stigelman, Maya Stump, Bren Taylor, Olivia Thomas, Nathan Weaver, Caeleb Wesley, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, and Jade Witmer

Grade 6

Michael Adams, Darius Anderson, Sofia Andia, Kara Anstine, Andra Arroyo-Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Jessica Beaghan, Ava Becker, Kayla Bender, Tierra Bird, Cameron Boehler, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Matthew Case, Jean Ciscell, Kaleb Corwell, Abram Cox, Dustin Cunningham, Celest Dell, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Jesse Edgell, Casey Einsig, Kailey Fauth, Analise Fenwick, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Jessica Frisby, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Jase Graybill, Ethan Grim, Rachel Haapala, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Chase Heiges, Madelyn Herrick, Haley Holtzinger, Stephanie Irvine, Deiandra Jeffery, Isabella Jensen, Luke Jensen, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Tyler Kohler, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Allyson Lehman, Ashley Lynn, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Kyle McCormick, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Allen Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Joshua Newcomer, Alyssa Noll, Jonathan Offord Jr., Marissa Oxendine, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Dyson Renn, Liberty Rexroth, Wilson Runkle, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Canyon Smith, Miranda Smith, Elise Sprenkle, ,Alaina Strittmatter , MaKenna Sutherland, Jazzlyn Sweitzer, Emily Taglieri, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Michael Yocum

Honor Roll

Grade 8

Seth Anderson, Jay Arnold, Kayla Bare, Sierra Burke, Jenna DuBois, Casey Ferry, Allison Fried, Jacob Graves, Kirsten Jones, Thomas Kilhefner, Logan Kline, Brooke LaCesa, Thomas Leiphart, Sammantha Lewis, Valerie Lucas, Lilliana Morris, Corey Rietscha, Fernando Rodriguez III, Jonnathan Rodriguez Quiles, Daniel Rosenau, Jennifer Runkle, Taura Sauder, and Bret Simpson

Grade 7

Cassidy Arnold, William Ayers III, Seth Bernstein, Deena Blouse, Joshua Bradfield, Rebecca Camp, Jaden Dettinger, Ireland Dube', Nathan Dubs, Owen Forry, Zachary Goss, Zachary Grove, Carly Heindel, Janel Helton, Nicolas Hess, Waylon Hutcheson, Dakota Kline, Connor Lanius, Portia Leonard, Dylan Livelsberger, Bailee Merriel, Leilani Michener, Jonathon Minneman, Ethan Moore, Desiree Myers, William Rhine, Matthew Rickabaugh, Nathan Robbins, Haidyn Shaffer, Bryce Smeltzer, Taliah Som, Alexander Spotts, Gillian Toomey, Austin Tracey, Nickolas Wilson, and Dylan Zurin 

Grade 6

Morgan Arnold, Nathan Barnhart, Trey Bernstein, Brayden Dedrick, Tyrel Emig, Shelby Ettinger, Amber Forry, Hunter Hardy, Abigail Hemphill, Chip Henry, Skylar Holtzapple, Courtnee Huber, Katelynn Johnson, Mikayla Johnson, Shaelyn Jolly, Abigail Krohn, Logan Leiphart, Tonya Livelsberger, Addison Malone, Juan Malone, Dillon Mealey, Logan Mego, Americas Miller, Madison Radziewicz, Abigail Rhine, Austin Ridgeway, Peter Rivera, Devyn Sanders, Madison Shimmel, Nicholas Spotts, Sierra Staley, Kenneth Stepp, Nadeline Stigelman, Jennifer Thurman, Leah Waggner, and Zachary Wolfe


3rMarking Period 

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Andre Allard, Madelyn Askey, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Alyssa Blouse, Emily Bodien, Jacob Boyd, Olivia Brumgard, Sierra Burke, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Jenna DuBois, Robert Ehrhart II, Makayla Engles, Zachary Falk, Casey Ferry, Laurel Flaharty, Morgan Forney, Chelsea Forsyth, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Catherine Johnson, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Jared Korb, Madalyn Kordek, Brooke LaCesa, Tracy Lake, Felicity Long, Alexandra Lowder, Valerie Lucas, Jason Lusk, Madeline McLain, Benjamin McWilliams, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Kevin Miller, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Claire Poirier, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Kylee Rohler, Tieran Sheely, Bret Simpson, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Christin Solon, Catherine Tillotson, Erica Tull, Haley Wolford, and Madison Zinobile

Grade 7

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Jesse Arnold, Connor Atkins, William Ayers III, Rachel Bitner, Brady Bixler, Ryan Briese, Drake Brown, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Richard Cottone, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Owen Forry, Kara Funk, Selena Gainer, Amanda Galentine, Joseph Good, Zachary Goss, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Kira Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Carly Heindel, Mayalee Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Olivia Koicuba, Tyler Kreeger, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Grace Leisure, Levi Lentz, Avian Leschke, Megan McFarland, Olivia McLain, Leilani Michener, Megan Myers, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, Eduardo Roura III, Matthew Shore, Emmit Silar, Emily Smith, Taliah Som, Emma Spigelmyer, Maya Stump, Tanner Talbot, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler, and Cole Witman

Grade 6

Darius Anderson, Sofia Andia, Kara Anstine, Andra Arroyo-Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Jessica Beaghan, Ava Becker, Kayla Bender, Tierra Bird, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Sarah Carberry, Matthew Case, Jean Ciscell, Kaleb Corwell, Abram Cox, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Jesse Edgell, Casey Einsig, Shelby Ettinger, Kailey Fauth, Analise Fenwick, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Jessica Frisby, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Jase Graybill, Ethan Grim, Rachel Haapala, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Chase Heiges, Madelyn Herrick, Haley Holtzinger, Courtnee Huber, Stephanie Irvine, Isabella Jensen, Luke Jensen, Katelynn Johnson, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Travis Kohr, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Ashley Lynn, Justin Manganello, Alexandria Marshalek, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, Savanna Myers, Joshua Newcomer, Alyssa Noll, Jonathan Offord Jr., Elizabeth Quinones, Madison Radziewicz, Camron Ream, Liberty Rexroth, Austin Ridgeway, Peter Rivera, Tiffany Sarver, Trevor Seitz, Halee Shick, Canyon Smith, Miranda Smith, Elise Sprenkle, Nadeline Stigelman, Alaina Strittmatter, MaKenna Sutherland, Emily Taglieri, Adrianna Waltemyer, and Eliot Whiteside

Honor Roll

Grade 8

Connor Adcock, Seth Anderson, Jay Arnold, Kayla Bare, Rebecca Brommer, Erin Chalk, Christian Courtright, Alexandria Cozzi, Casey Desmond, Allison Fried, Karter Hinkle, Austyn Kauffman, Logan Kline, Dalton Leik, Thomas Leiphart, Justise Lewellyn, Jessica Miller, Kali Minnich, Corey Rietscha, Beshoy Salama, Brennen Shenk, Jahshim Snyder, Briana Sprenkle, and Toni Waltimyer

Grade 7

Noah Adcock, Gabrielle Bair, Joshua Bradfield, Seth Butts, Olivia Flaharty, Joshua Gillespie, Ryan Harmer, Bryce Henise, Richard Holtzinger, Dakota Kline, Portia Leonard, Dylan Livelsberger, Kyle McGillvray, Brittany McSwine, Bailee Merriel, Tyler Morgan, Kristyn Nordsick, Matthew Rickabaugh, Taylor Shank, Bryce Smeltzer, Sierra Snyder, Alexander Spotts, Mikayleigh Stigelman, Bren Taylor, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Nathan Weaver, Caeleb Wesley, and Torin Young

Grade 6

Michael Adams, Donovan Appleby, Kai Arnold, Morgan Arnold, Aleysha Ayala, Alex Bair, Nathan Barnhart, Trey Bernstein, Andrew Cheng, Angjelita Diaz, Thomas Dosch, Zachary Doyle, Amber Forry, Emma Hoak, Deiandra Jeffery, Mikayla Johnson, Tyler Kohler, Abigail Krohn, Noah Martin, Kyle McCormick, Dillon Mealey, Logan Mego, Allen Miller, Cameron T. Morgan, Marissa Oxendine, Katrina Pauling, Mika Pousima, Dyson Renn, Abigail Rhine, Wilson Runkle, Devyn Sanders, Benjamin Seener, Madison Shimmel, Nicholas Spotts, Jazzlyn Sweitzer, Alexis Taylor, Tristan Walker, and Michael Yocum

 


4th Marking Period 

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Andre Allard, Madelyn Askey, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Alyssa Blouse, Emily Bodien, Zachary Boehler, Rebecca Brommer, Olivia Brumgard, Sierra Burke, Carl Carbaugh Jr., Erin Chalk, Rachel Cooper, Morgan C unningham, Taylor Currier, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Jenna DuBois, Robert Ehrhart II, Makayla Engles, Zachary Falk, Casey Ferry, Laurel Flaharty, Morgan Forney, Chelsea Forsyth, Cheyenne Gardner, Marissa Gockley, Jacob Graves, Travis Hammonds,Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Karter Hinkle, Catherine Johnson, Kirsten Jones, Austyn Kauffman, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Logan Kline, Jared Korb, Madalyn Kordek, Brooke LaCesa, Tracy Lake, Scott Leash Jr., Justise Lewellyn, Alexandra Lowder, Valerie Lucas, Jason Lusk, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Kevin Miller, Baily Morgan, Lilliana Morris, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Kylee Rohler, Daniel Rosenau, Tieran Sheely, Bret Simpson, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Jahshim Snyder, Christin Solon, Briana Sprenkle, Noah Stump, Nina Thacker, Catherine Tillotson, Erica Tull, Toni Waltimyer, Cassie Whittington, Haley Wolford, and Madison Zinobile

Grade 7

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Jesse Arnold, Connor Atkins, Rachel Bitner, Brady Bixler, Ryan Briese, Drake Brown, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Keera Dupler, Arianna Einsig, Rylan Emlet, Zachary Eveler, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Olivia Flaharty, Kara Funk, Selena Gainer, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Zachary Goss, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Kira Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Carly Heindel, Mayalee Hess, Nathan Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzinger, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Olivia Koicuba, Tyler Kreeger, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Grace Leisure, Levi Lentz, Avian Leschke, Ryan Lusby, Megan McFarland, Olivia McLain, Leilani Michener, Megan Myers, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, Eduardo Roura III, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Emily Smith, Taliah Som, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Maya Stump, Tanner Talbot, Gillian Toomey, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, and Jade Witmer

Grade 6

Michael Adams, Darius Anderson, Sofia Andia, Kara Anstine, Andra Arroyo-Bair, Gaaron Bankowski, Jacob Bardo, Jessica Beaghan, Ava Becker, Kayla Bender, Tierra Bird, Anna Caplinger, Taylor Cappeluti, Jean Ciscell, Kaleb Corwell, Abram Cox, Dustin Cunningham, Celest Dell, Jackson Deppen, Gavin Donnelly, Zachary Doyle, Adam Drapcho, Tyler Druck, Ryan Dubbs, Jesse Edgell, Kailey Fauth, Sarah Fisher, Braden Flinchbaugh, Samantha Fritz, Madeline Furino, Tyler Garver, Emily Geesey, Ethan Grim, Brayden Harnish, Derrick Hauck, Haley Holtzinger, Courtnee Huber, Isabella Jensen, Katelynn Johnson, Shaelyn Jolly, Bailey Kauffman, Jacob Kennell, Logan Kessler, Chloe Knaub, Allyson Knuth, Ashley Krueger, Breanna Kruml, Annette Kurnik, Timothy Leaman, Maelynn Leber, Ashley Lynn, Addison Malone, Justin Manganello, Alexandria Marshalek, Noah Martin, Kaden Metzler, Cadeyn Michael, Americas Miller, Chloe Miller, Ashley Morris, Jack Myers, SavannaMyers, Joshua Newcomer, Alyssa Noll, Elizabeth Quinones, Camron Ream, Dyson Renn, Liberty Rexroth, Devyn Sanders, Tiffany Sarver, Benjamin Seener, Trevor Seitz, Halee Shick, Canyon Smith, Miranda Smith, Elise Sprenkle, Alaina Strittmatter, MaKenna Sutherland, Jazzlyn Sweitzer, Emily Taglieri, Adrianna Waltemyer, Eliot Whiteside, and Michael Yocum

Honor Roll

Grade 8

Connor Adcock, Seth Anderson, Jay Arnold, Bryce Billet, Jennifer Bixler, Jacob Boyd, Rebecca Clubb, Alexandria Cozzi, Kade Fogle, Allison Fried, Cameron Gladfelter, Ashley Heffner, Brayden Hoak, Isaiah Holmes, James Houser, Dalton Keller, Alec Kruml, Dalton Leik, Thomas Leiphart, Devin Metzger, Lourdes Michener, Jessica Miller, Kali Minnich, Martin Nurse III, Reece Patterson, Gabrielle Resh, Corey Rietscha, Jonnathan L. Rodriguez Quiles, Beshoy Salama, and Gregory Stevenson Jr.

 Grade 7

Noah Adcock, Cassidy Arnold, William Ayers III, Seth Bernstein, Joshua Bradfield, Drew Brown, Ireland Dube', Benjamin Elicker, Gavin Evans, Owen Forry, Ryan Harmer, Bryce Henise, Nathan Hoyer, Kenneth Johnson, Dakota Kline, Dylan Livelsberger, Kyle McGillvray, Brittany McSwine, Bailee Merriel, Kristyn Nordsick, Olivia Potter, Nathan Robbins, Haidyn Shaffer, Sierra Snyder, Mikayleigh Stigelman, Bren Taylor, Garret Thomas, Olivia Thomas, and Caeleb Wesley

Grade 6

Kai Arnold, Aleysha Ayala, Trey Bernstein, Cameron Boehler, Sarah Carberry, Matthew Case, Emily Cooley, Brayden Dedrick, Casey Einsig, Tyrel Emig, Shelby Ettinger, Analise Fenwick, Amber Forry, Jase Graybill, Rachel Haapala, Chase Heiges, Chip Henry, Madelyn Herrick, Emma Hoak, Skylar Holtzapple, Kaitlyn Huber, Stephanie Irvine, Deiandra Jeffery, Luke Jensen, Tyler Kohler, Abigail Krohn, Juan Malone, Kyle McCormick, Dillon Mealey, Logan Mego, Allen Miller, Jonathan Offord Jr., Marissa Oxendine, Abigail Rhine, Austin Ridgeway, Wilson Runkle, Madison Shimmel, Nicholas Spotts, Nadeline Stigelman, Cole Tassia, Aaron Taylor, AlexisTaylor, Jennifer Thurman, Hannah Tome, and Lauren Zimmerman