2012-2013 Honor Roll


1st Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

 Travis Allen, Sara Amspacher, Lyssa Artman, Julia Atwater, Isaiah Bailey, Jared Balton, Samantha Berndt, Morgan Buckwalter, Kieran Buser, Holly Caldwell, Cameron Colvin, Keegan Corwell, Charlette D'Onofrio, Alexander Dugan, Luke Eisenberger, Miranda Evans, Hannah Franz, Jordan Fureman, Brady Glatfelter, Brandie Grace, Natalie Grim, Shane Groff, Kierstin Grove, Lindsey Grube, Erin Habecker, Brittany Heistand, Collin Herrick, Lauren Hess, Kacie Hildebrand, Gregory Houck, Janelle Housman, Sarah Hoyer, Emily Hyser, Sydney Kelly, Taryn Kelly, Reed Kennell, Luke Kessler, Alyssia King, Danica Kline, Kaylee Kline, Adrianna  Kowalski, Nicole Krueger, James Kurnik Jr., Benjamin Leaman, Shane Leiphart, Emily Mack, Lydia Massa, MaKenna McElhenny, Cassidy McGillvray, Hannah Miller, Madison Miller, Brahk Morrison, Kierstin Moulden, Kylie Nikolaus, Dominick Particelli, Makenna Peterson, Briana Pfeiffer, Dawson Prowell, Elizabeth Pyles, Drake Renn, Katelynn Robinson, Chasity Rodriguez, William Roe, Joshua Rosenau, Alexis Rostad, Elena Roura, Allissa Rush, Melanie Schaefer, Luke Shoff, Michael Shoff, Lexi Shultz, Wyatt Smith, Haley Spyker, Sarah Stickler, Alyssa Tascione, Nathan Trowell Lopez, Brianna Wells, Alaina White, Kailey White, and Amanda Wilson

Grade 7

Andre Allard, Kristian Andujar, Autumn Ankers, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Bryce Billet, Jacob Boyd, Olivia Brumgard, Sierra Burke, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Alexandra Dilley, Jenna DuBois, Robert Ehrhart, Makayla Engles, Zachary Falk, Laurel Flaharty, Morgan Forney, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Jacob Graves, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Karter Hinkle, Brayden Hoak, Nasir Hunter, Catherine Johnson, Kirsten Jones, Austyn Kauffman, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Thomas Kilhefner, Logan Kline, Jared Korb, Madalyn Kordek, Tracy Lake, Thomas Leiphart, Justise Lewellyn, Felicity Long, Alexandra Lowder, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Jessica Miller, Kevin Miller, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Gabrielle Resh, Austin Rivera, Daniel Rosenau, Abby Schardt ,Tieran Sheely, Bret Simpson, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Christin Solon, Victoria Stigile, Noah Stump, Catherine Tillotson, Toni Waltimyer, and Haley Wolford

Grade 6

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Cassidy Arnold, Jesse Arnold, Connor Atkins, Rachel Bitner, Brady Bixler, Deena Blouse, Ryan Briese, Drake Brown, Seth Butts, Braxton Calaman, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Richard Cottone, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Jaden Dettinger, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Kara Funk, Amanda Galentine, Joseph Good, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Zachary Grove, Lauren Hake, Ryan Harmer, Kira Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Bryce Henise, Mayalee Hess, Nicolas Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzinger, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Natascha King, Olivia Koicuba, Kayla Koski, Tyler Kreeger, Connor Lanius, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Grace Leisure, Levi Lentz, Portia Leonard, Avian Leschke, Megan McFarland, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Brittany McSwine, Leilani Michener, Lance Nickel, Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, William Rhine, Mark Roberts Jr., Dustin Robinson, Eduardo Roura III, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Bryce Smeltzer, Emily Smith, Taliah Som, Hunter Sowers, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Mikayleigh Stigelman, Maya Stump, Tanner Talbot, Bren Taylor, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Nathan Weaver, Austin Wiggins, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, and Jade Witmer

Honor Roll

Grade 8

Talen Benes, Samantha Cozzi, Lisa Eberly, Allison Fisher, Tanner Forney, Nicholas Gardner, John Gilbert III, Zakkary Gohn, Alex Gonzalez, Christina Gonzalez, Kyle Harding, Ashley Kerr, Jonathan Lehr, Kayla E. Leiphart, Isaac Lentz, Allyson Leto, Kristian Long, Rachel Martin, Laughlin Michener, Alexus Rexroth, Liam Skroly, Bailey Sollenberger, Brandon Sprenkle, Troy Staats, William Tebay, and Benjamin Wishart

Grade 7

Joshua Almony, Madelyn Askey, Kayla Bare, Brooke Bledsoe, Alyssa Blouse, Zachary Boehler, Trevor Buster, Alexandria Cozzi, Morgan Cunningham, Santos Delvalle III, Casey Desmond, Casey Ferry, Kade Fogle, Chelsea Forsyth, Haley Franklin, Allison Fried, Jaydn Jacoby, Lucas Jowanowitch, Dalton Keller, Brooke LaCesa, Sammantha Lewis, Valerie Lucas, Jason Lusk, Lourdes Michener, Reece Patterson, Corey Rietscha, Kylee Rohler, Nevada Ruby, Jennifer Runkle, Brennen Shenk, Jahshim Snyder, Briana Sprenkle, Gavin Thomas, and Madison Zinobile

Grade 6

Seth Bernstein, Joshua Bradfield, Drew Brown, Rodie Cox, Ireland Dube', Nathan Dubs, Owen Forry, Selena Gainer, Joshua Gillespie, Janel Helton, Greyson Hess, Nathan Hoyer, Courtney Ilgenfritz, Dakota Kline, Jaden Koller, Logan Leitzel, Dylan Livelsberger, Bailee Merriel, Mackenzie Miller, Jonathon Minneman, Tyler Morgan, Kody Mundis, Desiree Myers, Carrianne Perez, Christopher Pierce Jr., Matthew Rickabaugh, Haidyn Shaffer, Mase Stough, Angela Touchton, Kyle Weirich, Michael Wiggins, Torin Young, and Dylan Zurin

 

2nd Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Travis Allen, Sara Amspacher, Lyssa Artman, Julia Atwater, Isaiah Bailey, Jared Balton, Talen Benes, Samantha Berndt, Morgan Buckwalter, Kieran Buser, Holly Caldwell, Cameron Colvin, Keegan Corwell, Charlette D'Onofrio, Alexander Dugan, Lisa Eberly, Luke Eisenberger, Miranda Evans, Allison Fisher, Hannah Franz, Jordan Fureman, Brady Glatfelter, Christina Gonzalez, Natalie Grim, Shane Groff, Kierstin Grove, Lindsey Grube, Erin Habecker, Brittany Heistand, Lauren Hess, Kacie Hildebrand, Gregory Houck, Janelle Housman, Sarah Hoyer, Emily Hyser, Kyle Izzo, Sydney Kelly, Taryn Kelly, Reed Kennell, Luke Kessler, Danica Kline, Kaylee Kline, Adrianna Kowalski, Nicole Krueger, James Kurnik Jr., Benjamin Leaman, Kayla E. Leiphart, Shane Leiphart, Kristian Long, Emily Mack, Lydia Massa, Cassidy McGillvray, Hannah Miller, Madison Miller, Donald Moreland, Kierstin Moulden, Kylie Nikolaus, Dominick Particelli, Makenna Peterson, Dawson Prowell, Elizabeth Pyles, Michael Rainey Jr., Drake Renn, Alexus Rexroth, Katelynn Robinson, Chasity Rodriguez, Joshua Rosenau, Alexis Rostad, Allissa Rush, Melanie Schaefer, Luke Shoff, Michael Shoff, Lexi Shultz, Wyatt Smith, Brandon Sprenkle, Haley Spyker, Troy Staats, Sarah Stickler, Alyssa Tascione, William Tebay, Nathan Trowell Lopez, Brianna Wells, Alaina White, Kailey White, and Amanda Wilson

Grade 7

Andre Allard, Kylah Bartch, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Bryce Billet, Zachary Boehler, Jacob Boyd, Olivia Brumgard, Sierra Burke, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Morgan Cunningham,Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Jenna DuBois, Robert Ehrhart, Makayla Engles, Zachary Falk, Casey Ferry, Laurel Flaharty, Kade Fogle, Morgan Forney, Chelsea Forsyth, Allison Fried, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Oksana Grechaniuk, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Karter Hinkle, Brayden Hoak, Nasir Hunter, Catherine Johnson, Kirsten Jones, Lauren Kauffman, Dalton Keller, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Thomas Kilhefner, Logan Kline, Jared Korb, Madalyn Kordek, Tracy Lake, Thomas Leiphart, Justise Lewellyn, Sammantha Lewis, Felicity Long, Alexandra Lowder, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Jessica Miller, Kevin Miller, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Claire Poirier, Dylon Prugar, Ethan Quinones, Corey Rietscha, Daniel Rosenau, Nevada Ruby, Abby Schardt, Tieran Sheely, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Christin Solon, Briana Sprenkle, Victoria Stigile, Catherine Tillotson, Toni Waltimyer, and Haley Wolford

Grade 6

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Cassidy Arnold, Jesse Arnold, Connor Atkins, Rachel Bitner, Brady Bixler, Joshua Bradfield, Ryan Briese, Drake Brown, Drew Brown, Seth Butts, Braxton Calaman, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Richard Cottone, Rodie Cox, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Jaden Dettinger, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Jerimy Doucet, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Owen Forry, Kara Funk, Selena Gainer, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Zachary Goss, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Zachary Grove, Lauren Hake, Ryan Harmer, Kira Heaps, Nicholas Heimbach, Jr. , Carly Heindel, Bryce Henise, Mayalee Hess, Nicolas Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzingerb Nathan Hoyer, Kaitlyn N. Keech, Travis Keefer, Natascha-Lin King, Dakota Kline, Olivia Koicuba, Kayla Koski, Tyler Kreeger, Connor Lanius, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Grace Leisure, Levi Lentz, Portia Leonard, Avian Leschke, Dylan Livelsberger, Megan McFarland, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Brittany McSwine, Leilani Michener, Mackenzie Miller, Desiree Myers, Megan Myers, Lance Nickel, ,Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, William Rhine, Matthew Rickabaugh, Nathan Robbins, Dustin Robinson, Eduardo Roura III, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Bryce Smeltzer, Emily Smith, Taliah Som, Hunter Sowers, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Mikayleigh Stigelman, Maya Stump, Tanner Talbot, Bren Taylor, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Nathan Weaver, Kyle Weirich, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, Jade Witmer, Torin Young, and Dylan Zurin

Honor Roll

Grade 8

Bowen Butler, Nicholas Diggins, Jonathan Fenwick, Tanner Forney, Grace Funk, Nicholas Gardner, John Gilbert III, Brandie Grace,  Mandy Graham, Collin Herrick, Ashley Kerr, Collin Lake, Kayla R. Leiphart, Isaac Lentz, MaKenna McElhenny, Laughlin Michener, Austin Miller, Brahk Morrison, Whitney Overmiller, Briana Pfeiffer, Britney Robbins, William Roe, Liam Skroly, Ricky Stover Jr., Trent Stover, Anthony Thompson, and Allison Trebilcock

Grade 7

Kristian Andujar, Autumn Ankers, Jay Arnold, Kayla Bare, Alyssa Blouse, Trevor Buster, Alexandria Cozzi, Haley Franklin, Jacob Graves, Jaydn Jacoby, Lucas Jowanowitch, Austyn Kauffman, Brooke LaCesa, Valerie Lucas, Jason Lusk, Ian Mimnall, Kali Minnich, Lilliana Morris, Destiny Norris, Blake Pennell, Caitlyn Quinn, Kylee Rohler, Brennen Shenk, Bret Simpson, Jahshim Snyder, Gregory Stevenson Jr., Noah Stump, and Nina Thacker

Grade 6

Gabrielle Bair, Seth Bernstein, Ireland Dube', Nathan Dubs, Kade Flinchbaugh, Janel Helton, Greyson Hess, Courtney Ilgenfritz, Jaden Koller, Lindsey Leischner, Bailee Merriel, Jonathon Minneman, Ethan Moore, Tyler Morgan, Haidyn Shaffer, Angela Touchton, Austin Tracey, Nickolas Wilson, and Torin Young

 

3rd Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Travis Allen, Sara Amspacher, Lyssa Artman, Isaiah Bailey, Samantha Berndt, Morgan Buckwalter, Holly Caldwell, Cameron Colvin, Keegan Corwell, Nicholas Diggins, Alexander Dugan, Hannah Franz, Jordan Fureman, Nicholas Gardner, Brady Glatfelter, Alex Gonzalez, Natalie Grim, Shane Groff, Kierstin Grove,Lindsey Grube, Erin Habecker, Brittany Heistand, Lauren Hess, Kacie Hildebrand, Gregory Houck,Janelle Housman, Sarah Hoyer, Emily Hyser, Sydney Kelly, Luke Kessler, Danica Kline, Kaylee Kline, Adrianna Kowalski, Nicole Krueger, James Kurnik Jr., Benjamin Leaman, Emily Mack, Angel Maldonado-Rivera, Lydia Massa, Cassidy McGillvray, Hannah Miller, Madison Miller, Kierstin Moulden, Kylie Nikolaus, Dominick Particelli, Dawson Prowell, Elizabeth Pyles, Drake Renn, Katelynn Robinson, Chasity Rodriguez, Arlet Rodriguez Cruz, William Roe, Joshua Rosenau, Alexis Rostad, Allissa Rush, Melanie Schaefer, Luke Shoff, Michael Shoff, Lexi Shultz, Wyatt Smith, Brandon Sprenkle, Haley Spyker, Troy Staats, Sarah Stickler, Hannah Stine, Alyssa Tascione, William Tebay, Nathan Trowell Lopez, Alaina White, Kailey White, Tanner Williams, and Amanda Wilson

Grade 7

Andre Allard, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Bryce Billet, Zachary Boehler, Jacob Boyd, Olivia Brumgard, Carl Carbaugh, Jr., Rachel Cooper, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Robert Ehrhart, Makayla Engles, Zachary Falk, Laurel Flaharty, Chelsea Forsyth, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Karter Hinkle, Catherine Johnson, Kirsten Jones, Austyn Kauffman, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Jared Korb, Madalyn Kordek, Tracy Lake, Thomas Leiphart, Justise Lewellyn, Felicity Long, Alexandra Lowder, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger, Mason Millar, Jessica Miller, Kevin Miller, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Mackenzi Petrie, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Kylee Rohler, Daniel Rosenau, Abby Schardt, Kloe Small, Colin Snyder, Christin Solon, Catherine Tillotson, and Haley Wolford

Grade 6

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Jesse Arnold, Connor Atkins, William Ayers III, Rachel Bitner, Brady Bixler, Ryan Briese, Drake Brown, Seth Butts, Rebecca Camp, Kaitlyn Case, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Jaden Dettinger, Samantha Dilley, Morgan Dobbeck, Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn Ferry, Olivia Fisher, Olivia Flaharty, Owen Forry, Kara Funk, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Zachary Goss, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Lauren Hake, Ryan Harmer, Kira Heaps, Nicholas Heimbach, Jr., Carly Heindel, Bryce Henise, Mayalee Hess, Andrew Hetter, Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzinger, Nathan Hoyer, Shaiya Incle, Kaitlyn Keech, Travis Keefer, Natascha-Lin King, Dakota Kline, Olivia Koicuba, Kayla Koski, Connor Lanius, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Grace Leisure, Levi Lentz, Avian Leschke, Dylan Livelsberger, Megan McFarland, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Brittany McSwine, Leilani Michener, Tyler Morgan, Megan Myers, Lance Nickel, Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters, Chase Reed, Kaelyn Reyes, Nathan Robbins, Dustin Robinson, Eduardo Roura III, Haidyn Shaffer, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Bryce Smeltzer, Emily Smith, Taliah Som, Hunter Sowers, Alivia Spagnola, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Mikayleigh Stigelman, Maya Stump, Tanner Talbot, Bren Taylor, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Nathan Weaver, Caeleb Wesley, Kade Wiley, Nickolas Wilson, Morgan Winter, Stephen Wisler, Cole Witman, Jade Witmer, and Dylan Zurin

Honor Roll

Grade 8

Madison Anslow, Julia Atwater, Jared Balton, Talen Benes, Kieran Buser, Bowen Butler, Charlette D'Onofrio, Kaci Decker, Luke Eisenberger, Miranda Evans, Jonathan Fenwick, Tanner Forney, Hannah Franz, John Gilbert III, Zakkary Gohn, Brandie Grace, Mandy Graham, Collin Herrick, Reed Kennell, Alyssia-Nycole King, Kayla E. Leiphart, Shane Leiphart, Isaac Lentz, Kristian Long, Angel Maldonado-Rivera, Laughlin Michener, Brahk Morrison, Makenna Peterson, Michael Rainey Jr., Alexus Rexroth, Elena Roura, Kevin Royce, Trent Stover, William Tebay, Anthony Thompson, Allison Trebilcock, and Brianna Wells

Grade 7

Kristian Andujar, Autumn Ankers, Madelyn Askey, Kylah Bartch, Alyssa Blouse, Sierra Burke, Alexandria Cozzi, Morgan Cunningham, Jenna DuBois, Casey Ferry, Morgan Forney, Allison Fried, Nasir Hunter, Lucas Jowanowitch, Logan Kline, Brooke LaCesa, Justise Lewellyn, Valerie Lucas, Jason Lusk, Lilliana Morris, Claire Poirier, Corey Rietscha, Tieran Sheely, Bret Simpson, Bryce Smith, Noah Stump, Toni Waltimyer, and Madison Zinobile

Grade 6

Cassidy Arnold, Gabrielle Bair, Seth Bernstein, Joshua Bradfield, Seth Butts, Richard Cottone, Rodie Cox, Jaden Dettinger, Jerimy Doucet, Ireland Dube', Nathan Dubs, Joshua Gillespie, Shai'anne Gladwin, Zachary Grove, Janel Helton, Nicolas Hess, Waylon Hutcheson, Shaiya Incle, Jaden Koller, Tyler Kreeger, Lindsey Leischner, Portia Leonard, Kyle McGillvray, Mackenzie Miller, Jonathon Minneman, Ethan Moore, Desiree Myers, Jacob Phillips, Nolan Reichard, William Rhine, Matthew Rickabaugh, Sierra Snyder, Gillian Toomey, Angela Touchton, and Kyle Weirich

 

4th Marking Period

Distinguished Honor Roll

Grade 8

Travis Allen, Sara Amspacher, Madison Anslow, Lyssa Artman, Julia Atwater, Isaiah Bailey, Talen Benes,Samantha Berndt, Alexis Breneman, Morgan Buckwalter, Kieran Buser, Holly Caldwell, Cameron Colvin, Keegan Corwell, Kaci Decker, Alexander Dugan, Luke Eisenberger, Jonathan Fenwick, Hannah Franz, JordanFureman, Brady Glatfelter, Zakkary Gohn, Alex Gonzalez, Brandie Grace, Koury Green, Natalie Grim, Shane Groff, Kierstin Grove, Lindsey Grube, Erin Habecker, Lauren Hess, Kacie Hildebrand, Gregory Houck, Janelle Housman, Sarah Hoyer, Sydney Kelly, Taryn Kelly, Reed Kennell, Luke Kessler, Kaylee Kline, Adrianna Kowalski, Nicole Krueger, James Kurnik Jr., Benjamin Leaman, Kayla E. Leiphart, Isaac Lentz, Emily Mack, Angel Maldonado-Rivera, Rachel Martin, Lydia Massa, Cassidy McGillvray, Austin Miller, Hannah Miller, Madison Miller, Kierstin Moulden, Kylie Nikolaus, Dominick Particelli, Briana Pfeiffer, Dawson Prowell, Elizabeth Pyles, Drake Renn, Katelynn Robinson, Chasity Rodriguez, William Roe, Joshua Rosenau, AlexisRostad, Elena Roura, Allissa Rush, Melanie Schaefer, Luke Shoff, Michael Shoff, Lexi Shultz, Wyatt Smith, Brandon Sprenkle, Haley Spyker, Troy Staats, Sarah Stickler, Alyssa Tascione, William Tebay, Nathan Trowell Lopez, Brianna Wells, Alaina White, Kailey White, and Amanda Wilson

Grade 7

Andre Allard, Jenna Beaverson, Payton Becker, Hannah Bigler, Zachary Boehler, Jacob Boyd, Olivia Brumgard, Carl Carbaugh Jr., Rachel Cooper, Taylor Currier, Ioannis Dalaperas, Cameron Dedrick, Maura DeRemer, Casey Desmond, Alexandra Dilley, Makayla Engles, Zachary Falk, Laurel Flaharty, Cameron Gladfelter, Marissa Gockley, Travis Hammonds, Dalton Hengst, Emily Herbst, Diane Herrmann-Iannucci, Catherine Johnson, Lauren Kauffman, McKenna Keller, Tarisa Kelly, Logan Kline, Jared Korb, Madalyn Kordek, Brooke LaCesa, Felicity Long, Alexandra Lowder, Madeline McLain, Lakyn Meeder, Nathan Metzger,Mason Millar, Kevin Miller, Baily Morgan, Katelyn Myer, Madison Nalls, Dylon Prugar, Caitlyn Quinn, Ethan Quinones, Daniel Rosenau, Abby Schardt, Tieran Sheely, Kloe Small, Bryce Smith, Colin Snyder, Christin Solon, Noah Stump, and Catherine Tillotson

Grade 6

Leaslie Alejandres, Pierre Allard, Cassidy Arnold, Jesse Arnold, Connor Atkins, William H. Ayers III, Seth Bernstein, Rachel Bitner, Brady Bixler, Joshua Bradfield, Ryan Briese, Drake Brown, Rebecca Camp, Kaitlyn  Case, Richard Cottone, Rodie Cox, Jesse Dellen, Madisyn Deller, Jaden Dettinger, Samantha Dilley, Morgan  Dobbeck, Ireland Dube', Keera Dupler, Arianna Einsig, Benjamin Elicker, Rylan Emlet, Gavin Evans, Katelyn  Ferry, Olivia Fisher, Olivia Flaharty, Owen Forry, Kara Funk, Selena Gainer, Amanda Galentine, Joshua Gillespie, Joseph Good, Zachary Goss, Destiny Gotwalt, Hannah Graham, Lauren Hake, Ryan Harmer, Kira  Heaps, Nicholas Heimbach Jr., Carly Heindel, Bryce Henise, Mayalee Hess, Nicolas Hess, Andrew Hetter,  Caitlan Hevener, Brady Hilt, Brandi Himes, Richard Holtzinger, Nathan Hoyer, Shaiya Incle, Kaitlyn Keech,  Travis Keefer, Desirae Keller, Jessica Kemp, Natascha-Lin King, Dakota Kline, Olivia Koicuba, Kayla Koski,  Connor Lanius, Rebekah LeCates, Katherine Lehman, Lindsey Leischner, Grace Leisure, Levi Lentz, Avian  Leschke, Dylan Livelsberger, Megan McFarland, Kyle McGillvray, Olivia McLain, Leilani K. Michener,  Mackenzie Miller, Desiree Myers, Megan Myers, Kristyn Nordsick, Ireland Parker, Joseph Peters, Sara Peters,  Chase Reed, Kaelyn Reyes, William Rhine, Matthew Rickabaugh, Dustin Robinson, Eduardo Roura III, Haidyn  Shaffer, Taylor Shank, Matthew Shore, Emmit Silar, Bryce Smeltzer, Emily Smith, Sierra Snyder, Taliah Som,  Hunter Sowers, Emma Spigelmyer, Alexander Spotts, Mikayleigh Stigelman, Maya Stump, Tanner Talbot,  Bren Taylor, Olivia Thomas, Gillian Toomey, Caeleb Wesley, Kade Wiley, Morgan Winter, Stephen Wisler,  Cole Witman, Jade Witmer, and Dylan Zurin

Honor Roll

Grade 8

Jared Balton, Brayden Danks, Jeremy DiEugenio, Lisa Eberly, Miranda Evans, Isaiah Fauth, Nicholas Gardner, John Gilbert III, Christina Gonzalez, Jordan Gross, Brittany Heistand, Collin Herrick, Emily Hyser, Kyle Izzo, Ashley Kerr, Alyssia-Nycole King, Danica Kline, Shane Leiphart, MaKenna McElhenny, Brahk Morrison, Makenna Peterson, Michael Rainey Jr., Remington Reichard, Alexus Rexroth, Kevin Royce, Liam Skroly, and Allison Trebilcock

Grade 7

Autumn Ankers, Madelyn Askey, Kayla Bare, Alyssa Blouse, Robert Ehrhart, Casey Ferry, Kade Fogle, Chelsea Forsyth, Allison Fried, Jacob Graves, Oksana Grechaniuk, Miranda Hertzog, Karter Hinkle, JaydnJacoby, Lucas Jowanowitch, Thomas Kilhefner, Justise Lewellyn, Sammantha Lewis, Jason Lusk, Jessica Miller, Mackenzi Petrie, Claire Poirier, Corey Rietscha, Kylee Rohler, Brennen Shenk, Briana Sprenkle, Victoria Stigile, and Madison Zinobile

Grade 6

Drew Brown, Jerimy Doucet, Nathan Dubs, Kade Flinchbaugh, Shai'anne Gladwin, Zachary Grove, Janel Helton, Waylon Hutcheson, Jaden Koller, Logan Leitzel, Portia Leonard, Jonathon Minneman, Ethan Moore,Tyler Morgan, Kody Mundis, Lance Nickel, Hannah Peters, Jacob Phillips, Nolan Reichard, Casey Rice, Nathan Robbins, Angela Touchton, Austin Tracey, and Kyle Weirich